Dla właścicieli
K2 Asset Management
Biuro:
ul.Kamionkowska 45
Warszawa, 03-812
Polska
tel: +48 22 112 14 05
kom +48 667 664 909
Email:

Zarządzanie najmem

Mieszkania na wynajem to pewna inwestycja o konkurencyjnej, w stosunku do rynkowych alternatyw, stopie zwrotu. Prawdą jest też twierdzenie, że – jak każdy biznes – również i najem ma swoje ryzyko. Wymaga pracy, która nie tylko nie kończy się na znalezieniu najemcy, ale tak naprawdę dopiero wtedy się zaczyna. Podstawą działania K2 Asset Management jest nasze głębokie przeświadczenie, że jesteśmy w stanie zdjąć z barków Właściciela całą tą pracę, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wypracowanym procedurom, jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko. Ty również możesz do nas dołączyć. Zysk jest dla Ciebie, ciężka praca zaś – dla nas.

Każdy może zarabiać na najmie będąc jednocześnie zadowolonym z tej inwestycji – to motto, które dla naszych Klientów wcielamy w życie. Kluczem do sukcesu jest skuteczne zarządzanie.

Jak osiągamy nasz cel i jak możemy Ci pomóc?

Usługa Zarządzania Najmem to:

- doradztwo w przygotowaniu lokalu do wynajęcia

Wieloletnie doświadczenie w kontaktach z najemcami i potencjalnymi najemcami sprawia, że wiemy na co najemcy zwracają uwagę. Doradzimy jak odświeżyć mieszkanie po poprzednim najemcy (tzw. smart repairs, czyli maksimum korzyści przy jak najmniejszych nakładach finansowych) co zmienić we wnętrzu, jeśli mieszkanie jest już urządzone lub jak je zaprojektować, jeśli dopiero urządzasz (home staging). Właściciele mieszkań często urządzają je ,,jak dla siebie”, zgodnie ze swoim gustem – w ten sposób często kosztem dużego budżetu powstają wnętrza unikalne i ciekawe, ale niesłychanie trudne do wynajęcia. Pomożemy Ci uniknąć tego błędu.

- poszukiwanie najemcy

Skuteczna weryfikacja i ocena potencjalnego najemcy to klucz do sukcesu. Pozwala uniknąć osób nierzetelnych, problematycznych, uciążliwych dla sąsiadów. Oprócz ,,nosa”, który – jak pokazują nasze doświadczenia – skutecznie ostrzega nas przed złymi najemcami, mamy szereg narzędzi do weryfikacji osób, które chciałyby zamieszkać w Twoim mieszkaniu i którym miałbyś powierzyć Twoją własność.

Ważnym atutem jest też dostęp do odpowiedniej bazy potencjalnych najemców, w tym tych korporacyjnych. Współpracujemy z ambasadami, firmami relokacyjnymi (organizującymi transfery do Polski zagranicznych pracowników światowych korporacji) oraz agencjami, które specjalizują się w tym segmencie rynku. Nie oznacza to oczywiście, że nie pomożemy Ci, jeśli Twoje mieszkanie to skromne, budżetowe lokum – naszym atutem jest to, że jesteśmy w stanie obsłużyć każde mieszkanie, z każdego segmentu rynku.

Podpisanie umowy najmu jest zwykle poprzedzone żmudnymi negocjacjami, których elementem często bywa wyposażenie wynajmowanego mieszkania. Zakup przez Właściciela większej szafy, dodatkowego łóżka, nowszego telewizora – to częste warunki stawiane przez potencjalnych najemców. Nie jest sztuką się na nie nie zgodzić (i stracić najemcę). Sztuką jest przekonać go do takich inwestycji, które będą najbardziej racjonalne i użyteczne z punktu widzenia Właściciela (bo np. nowe dodatkowe łóżko realnie zwiększy atrakcyjność lokalu dla wszystkich następnych najemców) oraz mieścić się będą w jego budżecie. Gdy lista takich zakupów jest już uzgodniona, naszym zadaniem jest ich realizacja, zorganizowanie dostawy, montażu. Zadanie właściciela ogranicza się do akceptacji wynegocjowanej przez nas umowy najmu. Minimum obciążeń, maksimum korzyści.

- wydanie lokalu oraz sporządzenie protokołu przekazania lokalu

To często kluczowy moment i ewentualne zaniedbania lub pominięcie istotnych formalności na tym etapie może oznaczać kłopoty w sytuacji potencjalnego sporu z najemcą. Prawidłowa inwentaryzacja wyposażenia, opis stanu mieszkania w dniu rozpoczęcia najmu to ważne elementy zapewniające pozytywne rozliczenie najemcy z tego jak dba o powierzoną mu Twoją własność. Powierzenie tego zadania nam to nie tylko pewność co do formalnej strony przekazania, ale też oszczędność Twojego czasu.

- monitorowanie stanu lokalu w trakcie trwania najmu

Mieszkania pozostające pod naszą opieką przechodzą co pół roku inspekcję, podczas której oceniamy ich stan techniczny, dbałość najemców o lokale, wychwytujemy również ewentualne, niezgłoszone przez nich usterki. Na podstawie takich szczegółowych oględzin sporządzamy dla Właściciela raport, którego częścią są rekomendacje co do ewentualnych napraw, sposobu ich finansowania (czy powinny obciążyć najemcę, czy Właściciela) oraz – co najważniejsze – opinia dotycząca samego najemcy.

- pobieranie czynszu, monitoring terminowości wpłat, windykację przedsądową

Każdy, kto wynajmował mieszkanie wie jak absorbujące i stresujące potrafi być upominanie się o czynsz. My zdejmujemy z Właścicieli ten obowiązek, zaoszczędzając im trudnych sytuacji. Co więcej, prowadzimy sprawy z zachowaniem wszelkich wymaganych prawem procedur, dzięki czemu jeśli jednak sprawa trafia do sądu, prawnicy reprezentujący Właściciela mają ułatwione zadanie, gdyż po stronie Właściciela nie można wykazać żadnych zaniedbań i uchybień (odpowiednia liczba i forma wezwań do zapłaty, odpowiednie udokumentowanie wierzytelności etc.)

- rozliczanie mediów

Z czytania ze zrozumieniem faktur od dostawców mediów można by uczynić oddzielną naukę. Dodatkowo przedstawienie tych wyliczeń najemcy w taki sposób, żeby nie miał wątpliwości co do ich rzetelności i poprawności to nasze zadanie. Przygotowane przez nas rozliczenia są przejrzyste, w razie wątpliwości jesteśmy do dyspozycji najemcy, aby udzielić dodatkowych wyjaśnień

- regulowanie opłat pozostających po stronie właściciela

Dzięki nam nigdy nie spóźnisz się z zapłatą czynszu do wspólnoty mieszkaniowej, raty ubezpieczenia. Wszystkie tego typu zobowiązania uregulujemy w Twoim imieniu.

- ubezpieczenie mieszkania i likwidacja ewentualnych szkód

Dzięki dużemu portfolio mieszkań naszych klientów jesteśmy przez firmy ubezpieczeniowe traktowani bardziej preferencyjnie niż właściciel pojedynczego mieszkania. Nasza wiedza pozwala nam też optymalnie określić zakres ubezpieczenia, rezygnując z niepotrzebnych i drogich ,,gadżetów ubezpieczeniowych”.

W przypadku wystąpienia jakichś szkód objętych ubezpieczeniem zajmiemy się zgłoszeniem do ubezpieczyciela i będziemy pilotować sprawę do szczęśliwego finału i likwidacji szkody.

- organizację napraw i remontów koniecznych w lokalu

Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami, których pracownicy nie tylko charakteryzują się wysokimi umiejętnościami, ale również kulturą pracy i osobistą. A jest to szczególnie ważne, gdy fachowiec wkracza do mieszkania, w którym mieszka najemca. Palący i klnący ,,fachowiec” rodem z „poprzedniej epoki” to w oczach najemcy przejaw lekceważenia i braku profesjonalizmu ze strony Właściciela. Przy konkurencyjnym rynku najmu każdy taki detal ma znaczenie.

- odbiór mieszkania na koniec najmu, rozliczenie depozytu

Ważny i stresujący moment, potencjalnie konfliktogenny. Jak rozgraniczyć słynne ,,normalne zużycie” od szkody, której koszt naprawy powinien pokryć najemca? Jak mu to przekazać, jak rozliczyć? Nasi klienci nie muszą znać odpowiedzi na te pytania, mierzyć się ze stresującymi sytuacjami, jest to nasza odpowiedzialność.

- zarządca jest punktem kontaktu dla najemcy, lokalnych administratorów, dostawców mediów

Jest sobotni wieczór, kładziesz się spać, a tu dzwoni telefon – to wściekły administrator krzyczy, że Twój lokal zalewa mieszkanie piętro niżej. Albo dzwoni anglojęzyczny najemca z informacją, że zepsuł się właśnie telewizor, a zaczyna się jego ulubiony serial. To, wbrew pozorom, dość częste sytuacje. Jeśli powierzysz nam opiekę nad Twoją nieruchomością, te telefony będą trafiać do nas i będziemy na nie ekspresowo reagować. Nie będzie Ci się naprzykrzał żaden najemca, administrator ani operator kablówki chcący sprzedać Ci nową usługę.

Takie rozwiązanie ma też swoje PR-owskie zalety – gdy najemca jest obsługiwany nie przez Właściciela, a profesjonalnego, płynnie mówiącego po angielsku zarządcę, ocenia cały proces najmu znacznie pozytywniej. Łatwiej jest mu więc podjąć decyzję o ewentualnym przedłużeniu umowy najmu lub rekomendowaniu danego mieszkania znajomym.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że gdy najemca jest obsługiwany przez profesjonalnego, mówiącego po angielsku zarządcę odbiera całą usługę najmu jako bardziej luksusową, prestiżową. Innymi słowy, w jego oczach wartość umowy najmy, której jest stroną, rośnie. Jest to więc kolejny sposób, w jaki nasze usługi dodają wartości Twojej inwestycji.

Jeśli chcesz odzyskać swój czas i spokój, pozwól, że zajmiemy się Twoim Mieszkaniem. Twój czas jest zbyt cenny, by poświęcać go na organizację drobnych napraw czy ściganie najemcy o terminową wpłatę…

Lokata kapitału w mieszkanie do wynajęcia to niemal pewny zysk. Niemal, gdyż jak każda inwestycja, również i ta niesie za sobą ryzyko niepowodzenia. Nasza firma, bazując na ogromnym doświadczeniu i wiedzy, pomoże Państwu to ryzyko zminimalizować. Przejmując na siebie całość obowiązków, które należy systematycznie wykonywać w trakcie wynajmowania lokalu, dołożymy wszelkich starań, by na finiszu cieszyli się Państwo z zyskownej inwestycji.

Kraków, Wrocław, Warszawa – bez różnicy, w każdym mieście obowiązki wynajmującego są identyczne. Proponujemy Państwu wsparcie już na pierwszym etapie inwestycji – poszukiwaniu nieruchomości do zakupu. Doradzimy, na które aspekty zwrócić uwagę, czym kierować się zarówno w przypadku wejścia na rynek nieruchomości, jak i przy poszukiwaniu kolejnego najemcy. Z nami unikną Państwo problematycznych najemców, wybierzemy rzetelnych i poważnych kontrahentów. Stała współpraca z działami HR dużych korporacji, ambasad czy z firmami relokacyjnymi pomaga nam znaleźć szczególnie atrakcyjnych najemców. Przejmiemy na siebie również resztę obowiązków spoczywających na Właścicielu - pobieranie opłat, monitorowanie stanu lokalu, rozliczanie mediów, organizację napraw i remontów. Stawiając „kropkę nad i” po naszej stronie leżeć będzie również odbiór mieszkania na zakończenie najmu.

Znalezienie najemcy mieszkania to dopiero pierwszy krok do sukcesu inwestycji w nieruchomość pod wynajem. Dopiero sprawne zarządzanie najmem, bieżący monitoring i kontrola lokalu pozwolą właścicielowi cieszyć się zyskiem. Ciężką pracą sprawimy, że właśnie tak będzie.

Dla Państwa jest zysk, ciężka praca jest dla nas