Asset Management – tu liczy się solidność oraz doświadczenie

W sytuacji, gdy oprocentowanie lokat ledwo rekompensuje wzrost inflacji, a inwestycje giełdowe z różnych przyczyn (kryzys, zmiany w OFE) obarczone są dużym ryzykiem, coraz częściej wracają do łask mieszkania na wynajem. Inwestycje takie służą jako forma lokaty kapitału. Żeby jednak taka inwestycja nie okazała się niewypałem, trzeba umieć dostosować strategię do posiadanego kapitału i wyznaczonego horyzontu czasowego. Innymi słowy – trzeba wiedzieć co i gdzie kupić, jak i za ile urządzić, a potem wynająć takiemu najemcy, który z jednej strony zapłaci satysfakcjonujący czynsz, z drugiej nie wpędzi nas w koszty spowodowane ponadnormatywnym zużyciem mieszkania w okresie najmu.

Mierząc się z taką sytuacją, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Najlepiej takich, dla których doradztwo, zarządzanie nieruchomościami i fachowa opieka nad nimi, stanowią chleb powszedni.

Doradztwo na najwyższym poziomie

Wieloletnie doświadczenie na warszawskim rynku nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem najmu (i to we wszystkich segmentach, od budżetowego po premium), pozwoli nam profesjonalnie ocenić Państwa pomysły i ubrać je w ramy biznesplanu z prawdziwego zdarzenia. Zawarte w nim, konkretne wyliczenia (oparte o Państwa oczekiwania i naszą wiedzę o rynku najmu) pokażą, czy taka inwestycja ma szanse powodzenia lub gdzie należałoby ją zmodyfikować.

Gdy po tym wstępnym etapie trzeba będzie przejść do konkretów, doradzimy wybór lokalizacji, konkretnej inwestycji, pomożemy w negocjacjach z deweloperem/sprzedającym. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego profesjonalnie ocenimy stan techniczny nieruchomości. Oszacujemy koszt remontu (rynek wtórny) lub wykończenia (rynek pierwotny). Gdyby była taka potrzeba, współpracujemy z doświadczonymi architektami wnętrz i ekipami remontowymi.

Gdy mieszkanie jest gotowe, czas znaleźć najemcę i na bieżąco dbać o Państwa inwestycję (patrz Zarządzanie najmem), ciesząc się z comiesięcznych wpływów. My z naszej strony zadbamy o odpowiednią ściągalność należności, optymalizację kosztów (negocjacje z dostawcami mediów, usług), przygotujemy Państwa rozliczenie podatkowe.

Profesjonalne zarządzanie i administrowanie nieruchomościami

Istotną stroną tej części procesu jest też zarządzanie samym kontraktem najmu, pielęgnowanie odpowiedniej relacji z najemcą i – gdy jest to klient korporacyjny – jego pracodawcą. Czasami zmiana lokatora nie musi oznaczać utraty najemcy, gdyż jeśli korporacja jest zadowolona z dotychczasowego poziomu obsługi, wykorzysta Państwa mieszkanie dla innego pracownika.

Nie oznacza to jednak, że należy o inwestycji zapomnieć i pozwolić jej żyć własnym życiem – na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku nieruchomości i w zależności od Państwa osobistych uwarunkowań i oczekiwań będziemy w odpowiedniej chwili doradzali czy to zmianę najemcy, czy profilu nieruchomości (np. podwyższenie standardu) lub sprzedaż, gdy ta, wg naszych wyliczeń, będzie szczególnie korzystna.

Warszawa, Wrocław, Kraków – bez różnicy

Bazując na wieloletnim doświadczeniu i posiadanej wiedzy sprawiamy, że usługi które proponujemy swoim Klientom idealnie trafiają w potrzeby nawet najbardziej wymagających kontrahentów. Opieka nad mieszkaniem, zarządzanie nim i administrowanie, również kilkoma nieruchomościami jednocześnie, to nasza specjalność. Naszym targetem są zarówno osoby posiadające jeden czy dwa lokale, jak i klienci instytucjonalni, dysponujący zdecydowanie większą liczbą mieszkań. Wszystkie zadania wykonujemy sumiennie, pozwalając Państwu spać spokojnie oraz cieszyć się zyskami z inwestycji. Bez różnicy, czy będzie to Wrocław, Kraków czy Warszawa, nasza firma kompleksowo zatroszczy się zarówno o najemcę, jak i wynajmującego.

Partnerskie relacje zawsze w cenie

Firma K2 Asset Management to pewność dobrego wyboru. Dla nas najważniejszy jest Klient i pod Niego układamy naszą ofertę. Naszymi działaniami pragniemy sprawić, że szukając mieszkania do wynajęcia lub sposobu, jak inwestycję w mieszkanie pod wynajem doprowadzić do celu, pomyślą Państwo o nas. Stawiamy na długofalowe relacje z Klientem, przy realizacji zadań uwzględniamy Państwa uwagi, robiąc wszystko, by efekt finalny idealnie wpasowywał się w Państwa oczekiwania.

K2 Asset Management to dobry partner w interesach!